Ritmo de Salsa

Kizomba – kas tas ir?Kizomba – kas tas ir?

Kizomba ir afro pāru deja, kur partneri viens ar otru dejo ļoti tuvu kopā. Soļu virknējumi un vadīšana nedaudz atgādina Argentīnas tango. Tomēr tās ir ļoti atšķirīgas dejas. Kizomba nav ekspansīva, uz skatītāju vērsta. Tajā partneri ieklausās viens otra kustībās, iejūtas savā un otra cilvēka ķermeņa dinamikā un emocionālajā saspēlē. Deja izdodas vienīgi tad, ja abi „dejo kā viens“.

Kas ir salsa?

Deja? Mūzika? Mērce? Pipars? Gan viena, gan otra, gan pārejie.
Salsa kā deja ir kļuvusi populāra visā pasaulē, un arī pie mums Latvijā, ar savu dzīvesprieku, pozitīvismu, enerģiju un izteiksmes brīvību, dejotāju savstarpējo ekspresīvo mijiedarbību un diezgan lielo kustību brīvību pārī.

Salsas stili

Prieks, ka nu jau arī Latvijā daudzi cilvēki aizraujas ar salsas dejas apgūšanu. Šajā dejā atrod dzīvesprieku, enerģiju, kustību prieku un brīvību, pozitīvo saskarsmi starp dažādiem dejotājiem. Kas tad ir salsa kā deja? Salsa nav tikai pati mūzika, bet arī sociāla deja, kas ir guvusi lielu popularitāti pasaulē. Rakstā aprakstīšu, parādot ar video piemēriem, salsas deju stilus no dejotāju viedokļa – ar ko tie atšķiras.

Rīga Salsa Festvial 2014